O nas

Zarząd

PL EN
Powrót do
O Nas

Jim Samples

Prezes Zarządu

Jim Samples jest Prezesem TVN a jednocześnie nadzoruje strategiczne kierunki rozwoju i bieżącą działalność międzynarodowego pionu Scripps Networks Interactive, który dystrybuuje pięć międzynarodowych marek - Asian Food Channel, Fine Living, Food Network, HGTV oraz Travel Channel - w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w Azji i na Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej. Ponadto Samples zasiada w Zarządzie i kieruje relacjami z partnerami w spółkach joint-venture: UKTV w Wielkiej Brytanii oraz Shaw Media w Kanadzie. Nadzoruje również działalność w obszarze międzynarodowego licencjonowania programów. Przed objęciem odpowiedzialności za międzynarodowy pion SNI, w latach 2007-2011, Samples pełnił funkcję Prezesa HGTV.

 

Przed dołączeniem do Scripps Networks, Samples spędził prawie 14 lat w Turner Broadcasting System na różnych stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży partnerskiej, marketingu, programowym oraz mediów cyfrowych. Zaczynając swoją karierę w 1993 roku w dziale rozwoju biznesu międzynarodowego w Turner, po roku objął funkcję Prezesa Turner International Argentina z siedzibą w Buenos Aires. W 1999 roku Samples powrócił do USA jako Pierwszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny w TNT i Cartoon Network Latin America. W 2001 roku Samples awansował na stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Cartoon Network Worldwide.

Piotr Korycki

Wiceprezes Zarządu

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W okresie od 2005 do 2009, jako Dyrektor Finansowy ds. Planowania i Analiz Finansowych, odpowiadał za funkcje kontrolingu biznesowego, budżetowania i planowania finansowego, a także za wsparcie nowych projektów. Od 2009 do 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Finansowego TVN S.A. odpowiedzialnego za funkcję finansów segmentu telewizyjnego TVN. Piotr Korycki w TVN był również zaangażowany w kilka międzynarodowych ofert obligacji, ofertę obligacji PLN, fuzje i przejęcia, a także w przygotowanie debiutu giełdowego TVN S.A. w 2004 roku.


Piotr Korycki rozpoczął karierę zawodową w 1998 roku w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers, do którego dołączył jako członek zespołu działającego w obszarze telekomunikacji, mediów i technologii. Brał tam udział w projektach zarówno z zakresu audytu i doradztwa, jak i w kilku międzynarodowych transakcjach kapitałowych.


Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), gdzie zdobył tytuł magistra z zakresu finansów, bankowości i rachunkowości. W 2001 roku zdobył kwalifikacje biegłego rewidenta w Anglii i Walii (Association of Chartered Certified Accountants of England and Wales – ACCA). W 2011 i 2012 roku Piotr Korycki poszerzał edukację w obszarze zarządzania w International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.

Edward Miszczak

Członek Zarządu TVN

Edward Miszczak jest odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój obszaru programów rozrywkowych. Od 1998 roku pełni funkcję Dyrektora Programowego TVN S.A.

Od początku kariery w mediach był blisko ludzi. W Radiu Kraków prowadził audycje o tematyce sybirackiej i katyńskiej. Współtworzył też największą komercyjną polską rozgłośnię - radio RMF FM. Od 2008 roku angażuje się w największy polski festiwal kina niezależnego OFF CAMERA.

Jego wkład w rozwój polskiego rynku medialnego docenili eksperci, przyznając mu w 2007 roku nagrodę Super Wiktora za całokształt osiągnięć oraz tytuł "Człowiek Mediów 2009" w konkursie Media Trendy.

Edward Miszczak jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest też pasjonatem historii i sztuki.

Adam Pieczyński

Członek Zarządu TVN

Członek Zarządu ds. Programów Informacyjnych.


Adam Pieczyński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Dołączył do TVN w 2000 r. i od tego czasu pełnił funkcje kierownicze w obszarze programów informacyjnych.

Piotr Tyborowicz

Członek Zarządu TVN

Członek Zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż.


Piotr Tyborowicz jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do zespołu TVN dołączył w 1997 r. i od tego czasu był odpowiedzialny za Sprzedaż i Reklamę w TVN.

Maciej Maciejowski

Członek Zarządu TVN

Członek Zarządu odpowiedzialny za Rozwój Biznesu.


Maciej Maciejowski jest absolwentem programu Warsaw-Illinois Executive MBA, studiował również dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i zarządzanie mediami w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Do TVN dołączył w 2004 r. i od tego czasu pełnił funkcje kierownicze związane z treściami programowymi w kanałach tematycznych.

Marek Szydłowski

Członek Zarządu TVN

Członek Zarządu odpowiedzialny za wszelkie działania prawne Grupy TVN, jak również bezpieczeństwo informacji, compliance oraz audyt wewnętrzny.

 

Specjalizuje się w prawie dotyczącym funkcjonowania firm z sektora mediów, doradzając przedsiębiorcom z tego sektora od 2002 roku, a w szczególności w prawie autorskim, prawie reklamy i prawie internetu. Posiada również szeroką wiedzę z zakresu prawa spółek, rynków kapitałowych i prawa pracy.

Skończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 został wpisany na listę radców prawnych, a w roku 2003 ukończył z wyróżnieniem studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione