Powrót do
Twarze TVN

Paulina Chruściel

Paulina Chruściel

Aktorka serialowa i teatralna, urodzona w 1980 roku. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Szerszej publiczności dała się poznać jako tytułowa "Singielka" na antenie TVN.


Tuż po szkole związana także z Teatrem Współczesnym w Warszawie i Teatrem Nowym w Poznaniu, gdzie w krótkim czasie zagrała m.in. szekspirowską Julię. Za rolę Soni w “Wujaszku Wani” Czechowa została nominowana do „Złotej Maski” za najlepszą kreację sezonu 2006. Znana z ról w licznych serialach: “Linia Życia”, “Na dobre i na złe”, “Chichot losu”, ”Czas honoru”, “Hotel 52”czy “Ojciec Mateusz”.


Jej bohaterki charakteryzują się niejednoznacznością oraz często konfliktem wewnętrznym. Natomiast sama Paulina jest ceniona jako aktorka za kunszt pracy oraz niezwykłą osobowość.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione