Powrót do
Twarze TVN

Olivier Janiak

prowadzący

Olivier Janiak

Olivier Janiak ukończył studia prawnicze. Swoją karierę w telewizji TVN rozpoczął od prowadzenia programu muzycznego "Big Star Party". Dostał się do niego z castingu. Wcześniej był modelem i pracownikiem agencji reklamowej. W roku 2003 zadebiutował w roli prowadzącego programu, ujawniającego kulisy wydarzeń świata rozrywki o nazwie "Co za tydzień". 2 lata później w TVN był dodatkowo współprezenterem magazynu "Co za noc". Odwiedzał kluby muzyczne i pokazywał ich codzienne życie. W stacji Piotra Waltera współprowadził również coroczne wybory Miss Polonia. W 2005 roku został uczestnikiem turnieju tańca TVN "Taniec z gwiazdami". Jego partnerka - Kamila Kajak - określiła go początkowo jako drewno. Prezenter wziął się jednak szybko do pracy, a jej efektem było zwycięstwo w pierwszej edycji programu.

W roku 2005 prezenter nie próżnuje. Zajmował się nie tylko "Tańcem z gwiazdami" i magazynem "Co za tydzień". Podczas wakacji prowadził w TVN także "Kierunek Sopot" - program, w którym przedstawiał sylwetki kandydatów do bursztynowego słowika i słowika publiczności. Od września tego samego roku w TVN razem z Magdą Mołek prowadził magazyn "Dzień Dobry TVN". Z jego prowadzenia zrezygnował w marcu 2006 roku, zastąpiła go Jolanta Pieńkowska. Latem 2007 roku Olivier Janiak został gospodarzem magazynu "Projekt Plaża". Obecnie wciąż prowadzi "Co za tydzień".

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione