Powrót do
Twarze TVN

Marcin Tyszka

Marcin Tyszka

Najbardziej rozchwytywany polski fotograf mody. Jego zdjęcia zdobiły okładki najbardziej prestiżowych magazynów o modzie jak "Vogue'" czy "Elle". Swoje pierwsze kroki w show-biznesie stawiał w programie "5-10-15". Fotografię odkrył w wieku 16 lat. Na studia fotograficzne jednak się nie dostał - egzaminatorzy nie uwierzyli, że zdjęcia, które przedstawił, są jego dziełem.

Pierwsza, profesjonalna sesja modowa Tyszki ukazała się w "Urodzie" w 1994 roku. Niedługo potem sfotografował Magdę Mielcarz w zielonych włosach, a zdjęcie trafiło na okładkę magazynu. Kariera Tyszki nabrała zawrotnego tempa, kiedy zaczął pracować w "VIVIE!". Stał się jednym z najbardziej wziętych i rozchwytywanych fotografów gwiazd. Realizował sesję z Edytą Górniak na najdroższej na świecie wyspie St. Barth, z Justyną Steczkowską na Kubie... Fotografował chyba wszystkie największe polskie gwiazdy.

Kiedy na rodzimym rynku osiągnął wszystko, postanowił zaistnieć za granicą. Robił sesje zdjęciowe i okładki dla najbardziej prestiżowych magazynów takich jak "Vogue", "Elle", "L’Officiel", "Harper’s Bazar", "Vanity Fair", "Marie Claire", "Instyle", "Glamour" i "Cosmopolitan". Tworzył zdjęcia reklamowe dla Mango, Revlon, Lanidor, Oriflame, Big Star, Viceroy, Vistula czy Eris. Przed jego obiektywem stawały najsłynniejsze modelki, m.in. Anja Rubik, Aishwarya Rai, Eva Herzigowa, Leatitia Casta i Milla Jovovich.

Twierdzi, że lubi kreować świat, a Polki są najpiękniejszymi kobietami świata.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione