Powrót do
Twarze TVN

Marcin Prokop

Marcin Prokop

Z wykształcenia ekonomista. Współpracował z wieloma magazynami. Był redaktorem naczelnym "Machiny", "Filmu" i "Przekroju", publikował teksty m.in.: w "Gazecie Wyborczej" , "Przekroju" i "Wprost". Znamy go też z telewizji, gdzie prowadził wiele programów rozrywkowych i wygłaszał srogie sądy, oceniając kandydatów na "Idola".

Wraz z Beatą Sadowską prowadził flagowy program stacji MTV - "MTV Select". W telewizji polskiej wraz z Dorotą Wellman budził widzów w piątkowe poranki. Od września 2007 roku przenieśli się do "Dzień Dobry TVN".

Marcin Prokop wraz z Szymonem Hołownią od początku tworzy duet prowadzących show TVN "Mam Talent!". Prowadzi także program "Automaniak", emitowany na kanale TVN Turbo. Na swoim koncie ma również prowadzenie programu "Milion w minutę".

W 2013 roku otrzymał nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Osobowość Roku.

Razem z Szymonem Hołownią napisał książki "Bóg, kasa i rock'n'roll" i "Wszystko w porządku. Układamy sobie życie". Jest też autorem książki dla dzieci "Jego Wysokość Longin".

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione