Powrót do
Twarze TVN

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha

Urodziła się i wychowała w Warszawie gdzie ukończyła XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego oraz Akademię Teatralną (w 2003 roku).
Jej aktorski start miał miejsce w telewizji, jeszcze podczas nauki w liceum, kiedy zagrała główną rolę w spektaklu telewizyjnym "Anka" (w reżyserii Radosława Piwowarskiego). Od tego momentu poważnie zaczęła zastanawiać się nad aktorstwem. Na egzamin do szkoły aktorskiej "weszła... z biegu", prosto z planu filmu „To my" (w reżyserii Waldemara Szarka), w którym zagrała jedną z drugoplanowych ról. Później pojawiła się w serialu „Złotopolscy" - wcieliła się w rolę Kate, nastolatki zakochanej w komendancie policji, panu Wieśku. Dużą popularność przyniósł jej udział w serialu „Zostać Miss". Zagrała tam podwójną rolę, bliźniaczek Majki i Kajki.
Małgorzata Socha wciela się w postać Zuzy Hoffer w serialu "Na Wspólnej". Popularność przyniosły jej także role w produkcjach TVN - Violetty Kubasińskiej w "BrzydUli" oraz Konstancji Grylak w "Prosto w serce".
W 2008 roku aktorka wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami". Wraz z Robertem Kochankiem zajęła 9. miejsce.
Poza pracą na planach filmów i seriali, Małgorzata Socha występuje na deskach teatralnych. Obecnie związana jest z teatrem 6. Piętro.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione