Powrót do
Twarze TVN

Magda Gessler

Polska malarka, restauratorka, współtwórczyni i właścicielka lub współwłaścicielka sieci restauracji.

Magda Gessler

Magda Gessler była znaną osobą w Polsce zanim jeszcze pojawiła się w telewizji. Jest właścicielką restauracyjnego imperium, otworzyła ponad 20 restauracji i kawiarni.

Co roku odwiedza je ponad milion gości. Jej flagową restauracją jest restauracja „U Fukiera”, mieszcząca się na starym mieście w Warszawie, która posiada rekomendacje przewodnika Michelin. Podawane są w niej dania kuchni staropolskiej przygotowane według autorskich receptur z najlepszych produktów regionalnych. Jej potrawami „U Fukiera” zachwycały się takie sławy jak Sharon Stone, Naomi Cambell, Nicolas Sarkozy z żoną Carlą Bruni czy Bill Clinton.

W swoich restauracjach nie tylko wymyśla nowe potrawy, ale zwraca uwagę na najdrobniejszy szczegóły. Pilnuje, by w jej lokalach był wysoki standard zarówno jedzenia, obsługi, a także wystroju, który często sama projektuje. Ukończyła Akademię Sztuk pięknych w Madrycie. Wydała bestseller’owe książki „Kuchnia – moja pasja” oraz „Kocham gotować. Przepis na życie”.

W 2011 otrzymała statuetkę Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”.
Rok później została nagrodzona w plebiscycie Telekamery w kategorii „Osobowość telewizyjna”.

W 2014 roku wydała "101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce". Przewodnik, dzięki któremu jedzenie w całej Polsce stało się jeszcze przyjemniejsze.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione