Powrót do
Twarze TVN

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Karierę telewizyjną rozpoczął w programie "Rockandroller" w TVP1, potem prowadził teleturniej "Pół żartem, pół serial" w TVP2 (2001) oraz "Halo-gramy" w telewziji Polsat. Prawdziwą popularność przyniósł mu udział w programie "Idol" w tej samej stacji, gdzie był jednym z jurorów. Zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi, poniżania uczestników i specyficznych zachowań. Od 2003 roku prowadził z Michałem Figurskim poranny program radiowy (do 2007 roku "Antylistę" w Antyradiu, od 2008 roku - "Poranny WF"w Esce Rock). Od 2006 roku jest związany ze stacją TVN, gdzie prowadzi swój talk-show "Kuba Wojewódzki" (przeszedł ze stacji Polsat, gdzie program miał taki samy tytuł i formułę).
Był dziennikarzem muzycznym, redaktorem naczelnym miesięcznika "Brum", prowadził audycje muzyczne w wielu stacjach radiowych (m.in. Rozgłośnia Harcerska, Trójka, RMF FM). W latach 90. realizował również teledyski, sprowadzał zespoły zagraniczne i kupował licencje płyt. Sam również jest muzykiem - w latach 80. w zespole System, obecnie jest perkusistą w grupie Klatu.
Wojewódzki wystąpił również w kilku filmach, m.in. "7 krasnoludków - historia prawdziwa" (dubbing) i "Testosteronie".
W roku 2005 i 2009 był nominowany do Telekamery w kategorii Rozrywka. Również w 2009 roku zdobył Wiktora w kategorii Osobowość Telewizyjna ex aequo z Grażyną Torbicką. W roku 2011 wraz z Krzysztofem Materną był autorem scenariusza i reżyserem koncertu inaugurującego polską prezydencję w Unii Europejskiej. W latach 2011-2014 był jurorem programu "X Factor".

Od 2015 jest jurorem talent-show "Mali Giganci".

Od 5 lutego 2014 do 18 stycznia 2016 pracował w Rock Radiu gdzie najpierw z Mikołajem Lizutem, a potem z Piotrem Kędzierskim prowadził nadawaną od poniedziałku do czwartku popołudniową audycję "Książę i żebrak".

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione