Powrót do
Twarze TVN

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Do telewizji trafiła z konkursu dla prezenterów muzycznych, gdy była jeszcze studentką italianistyki. Zaczynała jako spikerka w Programie Pierwszym Telewizji Publicznej. Robiła wywiady ze znanymi ludźmi, reportaże, felietony oraz materiały newsowe. Pisała do gazet i pracowała jako korespondent radiowy.


Najlepszą szkołą dziennikarstwa i życia był jednak 4-letni pobyt w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie kilka razy z rzędu relacjonowała „Oskary”, rozmawiając na czerwonym dywanie z największymi gwiazdami Hollywoodu, takimi jak Tom Hanks, Sharon Stone, Robin Williams, Meryl Streep i John Travolta.


Po powrocie do Polski, w 1998 roku związała się z telewizją TVN. Prowadziła program „Wizjer TVN”. Od sierpnia 2005 roku prowadzi weekendowe wydania programu „Dzień dobry TVN”. W listopadzie 2006 wygrała czwartą edycję „Tańca z Gwiazdami”.


Taniec zafascynował ją do tego stopnia, że bez wahania przyjęła propozycję poprowadzenia innego tanecznego show, „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Była jego prowadzącą przez pięć edycji, w szóstej zasiadła w jury obok Michała Piróga i Agustina Egurroli.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione