Powrót do
Twarze TVN

Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz

Urodziła się w 1972 roku w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego filii krakowskiej PWST we Wrocławiu. W czasie studiów występowała w spektaklach wrocławskiego Teatru Polskiego. Przedstawienia dyplomowe zrealizowała m.in.: w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Z tym ostatnim była związana w latach 1995-2003, a od 2003 roku wróciła do rodzinnego miasta i została aktorką tamtejszego Teatru Polskiego. W filmie fabularnym zadebiutowała u Roberta Glińskiego rolą w "Kochaj i rób co chcesz". Publiczności telewizyjnej dała się poznać jako pielęgniarka w serialu „Na dobre i na złe" oraz "Lekarzach" i sekretarka i przyjaciółka Piotra Korzeckiego (w tej roli Paweł Małaszyński) w „Magdzie M.". Polska publiczność mogła podziwiała ją też w kinowym hicie produkcji TVN z 2011 roku „Listy do M."

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione