Powrót do
Twarze TVN

Joanna Krupa

Joanna Krupa

Modelka i aktorka. Gościła na ponad 100 okładkach znanych magazynów, w tym "Playboy", "Esquire", "Maxim", "GQ", "Sport’s Illustrated" oraz "Ocean’s Driver".

Urodziła się w Warszawie, wychowała w Chicago. Dziś mieszka w Los Angeles, a karierę robi po dwóch stronach Oceanu. Uznana za "Najseksowniejszą Modelkę Świata" przez "GQ" i "Kobietę Roku" przez niemieckiego "Maxima". Jej sesja w "Playboyu" została okrzyknięta najseksowniejszą w historii magazynu, czym modelka pobiła samą Marylin Monroe. Joanna Krupa jest także jedną z najbardziej rozpoznawanych Polek na Zachodzie według portalu CNN.

Na dużym ekranie zadebiutowała w hitowej komedii "Legalna Blondynka" z Reese Witherspoon, gdzie wcieliła się w epizodyczną rolę przyjaciółki z college'u. W filmie "Ripple Effect" zagrała razem z nominowanymi oraz laureatami Oscara – Minnie Driver, Virginią Madsen i Forestem Whitaker. Joanna ma za sobą także zdjęcia do polskiej produkcji - w kryminale Jacka Bromskiego "Uwikłanie" wcieli się w rolę lekarza.

W 2009 roku wystąpiła w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie zajęła wysokie, czwarte miejsce.

Joanna znana jest także z działalności charytatywnej i obrony praw zwierząt. Kampania PETA "Wolę być naga niż chodzić w futrze" oraz "Adoptuj, nie kupuj" z udziałem modelki odbiła się szerokim echem w mediach i wywołała poruszenie.

W Polsce swoją działalność charytatywną rozpoczęła od pomocy dzieciom z Zakładu dla Niewidomych w Laskach oraz rodzin zastępczych.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione