Powrót do
Twarze TVN

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman urodziła się w 1961 roku w Warszawie. Ukończyła Filologię Polską i Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiała w Radiu Solidarność, a potem w Esce, gdzie była prezenterką i Dyrektorem Programowym. Później trafiła do Nowej Telewizji Warszawa, w której prowadziła autorski program "Fotel", a następnie do Radia Zet, gdzie byłą autorką audycji "Bulion". Pisała także do "Gali".
Karierę telewizyjną zaczynała w TVP1, gdzie była współautorką takich programów, jak: "Goniec", "Tylko w Jedynce" oraz "Bohaterowie, skandaliści i inni". W Jedynce prowadziła również talk-show "Szpila". Potem przeniosła się do TVP2, gdzie była gospodynią magazynu "Konsument" oraz w duecie z Marcinem Prokopem "Podróży z żartem", "Pytania na śniadanie", "Śniadania z Dwójką" oraz cyklu koncertów "Hity na czasie". Od września 2007 roku związana jest z TVN, gdzie razem z Prokopem prowadzi poranny program "Dzień Dobry TVN".

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione