Powrót do
Twarze TVN

Anna Guzik

Anna Guzik

Aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Zadebiutowała na deskach teatru rolą Matty w "Czyż nie dobija sie koni?". Za tę rolę oraz za rolę Marie w "Wieczorze kawalerskim" otrzymała w 2000 roku Laur Dembowskiego, nagrodę ZASP-u za debiut sceniczny.

W ostatnich latach grała w różnych sztukach teatralnych, m.in.: Iwonę w "Iwonie księżniczce Burgunda", Sonię w "Zbrodni i karze", Stellę Kowalską w "Tramwaju zwanym pożądaniem", panią Clackett w popularnej komedii "Czego nie widać". Wystąpiła także w komediach taetralnych "Wydmuszka" i "Szwedzki Stół".


Na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w filmach: "Krugerandy" W. Nowaka, "Ciało" A. Saramonowicza i T. Koneckiego oraz  "Miłość na wybiegu" K. Lnaga. Widzom znana jest również z seriali telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola Żanety w „Na Wspólnej” oraz w sitcomie "Hela w opałach". Wystąpiła również w serialach "Kasia i Tomek", "Klinika Samotnych Serc", „Kryminalni”, "Usta Usta".


25 listopada 2007 roku wygrała program rozrywkowy telewizji TVN: „Taniec z gwiazdami", jej partnerem tanecznym był Łukasz Czarnecki.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione