Powrót do
Twarze TVN

Agustin Egurrola

Agustin Egurrola

Założyciel i dyrektor EGURROLA DANCE STUDIO - największej w Polsce szkoły tańca. Wielokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance - Akademicki, Amatorów i Zawodowców. Wraz ze swoją partnerką, Joanną Szokalską, reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata (8 - Mistrzostwa Świata w Miami, 8 - Mistrzostwa Europy). Finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych w kategorii Raising Stars: Blackpoll - III miejsce, International - III miejsce, UK Open - II miejsce. Zwycięzca Open London Championships, finalista Pucharu Świata - Insbruk 2000'. Agustin Egurrola jest także założycielem i choreografem zawodowej grupy tanecznej VOLT. Od wielu lat współpracuje z gwiazdami polskiej i światowej sceny. Tworzył oprawę choreograficzną do najważniejszych w ostatnich latach przedsięwzięć estradowych i rozrywkowych w Polsce, takich jak: festiwale piosenki w Sopocie i Opolu. To właśnie o nim mówi się, że zmienił oblicze polskiej estrady wprowadzając na nią ,obok wokalistów, prawdziwe show taneczne. Realizowane przez Agustina Egurrolę od strony choreograficznej przedsięwzięcia artystyczne zmieniły się w niezwykle spektakularne przedstawienia rozrywkowe. Program „Tour de Maryla" (TVP1) z jego oprawą artystyczną znalazł się w gronie finalistów międzynarodowego festiwalu telewizyjnych audycji rozrywkowych "Róże Montreu". Egurrola jest twórcą tanecznych prologów występów Zukero, Gipsy Kings oraz Garou. Nie można pominąć pracy przy oprawie choreograficznej takich wydarzeń jak Koncert Jubileuszowy 50-lecia Telewizji Polskiej, 30-lecie Programu 2 TVP. Kolejnym wyzwaniem stał się taneczny format - „Taniec z Gwiazdami” Telewizji TVN. Agustin Egurrola odpowiadał za całość strony choreograficznej dziewięciu edycji programu. Jego fantastyczne pomysły na prezentacje taneczne i show poszczególnych par z pewnością stanowią o sukcesie tego programu.

Jest przewodniczącym jury w programie "You Can Dance. Po prostu tańcz".

W szóstej edycji "Mam Talent!" zastąpił za stołem jurorskim Roberta Kozyrę.

W 2014 roku stworzył choreografię do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata FIVB, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wiosną 2015 roku Agustin rozpoczął pracę nad oprawą taneczną kolejnego sportowego widowiska na Stadionie Narodowym – Ceremonii Otwarcia Finału Ligi Europy UEFA, w której ponownie udział wzięli tancerze zawodowej grupy VOLT i ponad 300 tancerzy Egurrola Dance Studio.

Otrzymał Telekamerę 2016 w kategorii juror!

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione