Powrót do listy Showbiz

Uroczysta premiera filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"

Sztuka Kochania - Historia Michaliny Wisłockiej
Sztuka Kochania - Historia Michaliny Wisłockiej

Już w styczniu do polskich kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej – polskiej rewolucjonistki seksualnej, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Wczoraj w Warszawie odbyła się oficjalna premiera filmu.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

 

Bardzo dobrze czuję się, kiedy mogę opowiedzieć historię jednostek buntujących się przeciw zastanemu systemowi i to jest moja tematyka - mówi reżyserka filmu, Maria Sadowska. Zawsze interesuje mnie jak jednostka znajduje w sobie siłę i odwagę, żeby pójść dalej pod prąd tłumowi. Myślę, że sama nie znalazłabym w sobie tyle energii, dlatego poprzez filmy wyrażam moją tęsknotę za bycie buntownikiem - dodaje Sadowska.

Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

 

Ten film to przede wszystkim historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: tak te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie - mówi Krzysztof Terej.

Za produkcję filmu odpowiada Watchout Productions. Koproducentami są: telewizja TVN S.A., Orange Polska S.A., Agora S.A. i Plast Service Pack. Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybucją zajmie się Next Film.

 

TWÓRCY FILMU:

REŻYSERIA: Maria Sadowska

ZDJĘCIA: Michał Sobociński

SCENARIUSZ: Krzysztof Rak

REŻYSER CASTINGU: Marta Kownacka

SCENOGRAFIA: Wojciech Żogała

KOSTIUMY: Ewa Gronowska

CHARAKTERYZACJA: Aneta Brzozowska

DŹWIĘK: Jarosław Bajdowski, Michał Fojcik

MUZYKA: Radzimir Dębski

MONTAŻ: Jarosław Kamiński PSM PRODUKCJA: Watchout Productions sp. z o. o.

PRODUCENT: Krzysztof Terej

PRODUCENT WYKONAWCZY: Piotr Woźniak-Starak

PRODUCENT KREATYWNY: Xawery Żuławski

PRODUCENT LINIOWY: Adrian Włodarski

KIEROWNIK PRODUKCJI: Robert Feluch

KOPRODUCENCI:

TVN S.A.

Orange Polska S.A.

Agora S.A.

Plast Service Pack

WSPÓŁFINANSOWANIE: Polski Instytut Sztuki Filmowej

GATUNEK: Dramat biograficzny

OBSADA :

Michalina Wisłocka - Magdalena Boczarska

Stach Wisłocki - Piotr Adamczyk

Wanda - Justyna Wasilewska

Jurek - Eryk Lubos

Młoda Redaktorka Tereska - Jasmine Polak

Karolina Siwicka (pacjentka) - Karolina Gruszka

Generałowa - Danuta Stenka

Urzędnik KC - Arkadiusz Jakubik

Milczący Urzędnik KC - Wojciech Mecwaldowski

Szef Wydawnictwa - Borys Szyc

Naczelna Pisma Kobiecego - Katarzyna Kwiatkowska

Cenzor - Artur Barciś

 

 

Zobacz też:

Komentarze (0)

 

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione