Powrót do listy Showbiz

"Stratos - skok z przestworzy" – tylko w TVN24!

"Stratos - skok z przestworzy" – tylko w TVN24!

8 października sportowiec Felix Baumgartner chce wykonać skok z - bagatela – 36 576 metrów czyli ponad 36 kilometrów! TVN24 jako jedyna stacja telewizyjna w Polsce będzie transmitowała na żywo ten nieprawdopodobny wyczyn. Startujemy o 14.30. Prowadzi Anna Jędrzejowska.

W 1960 roku Joe Kittinger ustanowił rekord w wysokości, z jakiej wykonano skok spadochronowy skacząc z 31 300 metrów. Ten wynik  czeka na pobicie od 50 lat. Pobicia rekordu podjął się Felix Baumgartner, który skoczy dosłownie z "krawędzi kosmosu". Jedynym jego sprzętem będzie kombinezon kosmonauty i spadochron. Na niebotyczną wysokość śmiałka umieszczonego w specjalnie skonstruowanej kapsule, wyniesie balon. Przygotowania do skoku trwały 5 lat, doradcą Felixa jest sam płk. Kittinger, a nad misją czuwa zespół najlepszych techników i naukowców. Celem projektu jest jednoczesne pobicie czterech rekordów (co nie udało się przez ponad 50 lat):

- najwyższy lot załogowy balonem na wysokość 36 576 metrów;

- najwyższy skok spadochronowy,

- pierwszy człowiek przekraczający prędkość dźwięku podczas spadku swobodnego

- najdłuższy spadek swobodny (ok. 5 minut i 30 sekund).

Misja odbędzie się w Roswell (Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone), z uwagi na panujące tam korzystne warunki atmosferyczne.

TVN24 jako jedyna stacja w Polsce pokaże wydarzenie na żywo. Wszystko zacznie się o 14.30 naszego czasu od wznoszenia kapsuły na odpowiednią wysokość. Bicie rekordu w studiu TVN24 komentować będą goście - lekarze, naukowcy, spadochroniarze, a przede wszystkim gen.  Mirosław Hermaszewski,  pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos.

Komentarze (0)

 

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione