Powrót do listy Showbiz

"Prawdziwe historie"

"Prawdziwe historie"

"Prawdziwe historie" to cykl filmów fabularnych, inspirowanych wydarzeniami, którymi w ostatnich latach żyła cała Polska.

"Prawdziwe historie stały się przyczynkiem do zrobienia filmów o uniwersalnym przesłaniu, które pomaga spojrzeć na ludzkie życie z szerszej perspektywy. Wybieraliśmy je z dużą rozwagą, bowiem nie z każdej, budzącej zainteresowanie opinii publicznej, sprawy można zrobić film, niosący pewien morał. Nie każda z historii daje się przetworzyć tak, aby nie być dosłownością, a jednocześnie zachować swą wiarygodność. Nie było to proste zadanie. Jednak dzięki temu, że udało nam się skompletować wręcz wymarzoną obsadę aktorską, sprostać wyzwaniu było łatwiej." - mówi producent cyklu, Krystyna Lasoń.

Jako pierwszy z cyklu zaprezentowano film "Krzysztof". To historia brutalnego porwania i zabójstwa syna znanego przedsiębiorcy z Dobrzynia. Pokazana z perspektywy jego siostry Doroty (Gabriela Muskała), która prowadzi heroiczną walkę z ludzką bezwzględnością. Jedyne, co trzyma ją przy życiu to nadzieja, że jej brat żyje. Nadzieja, która z każdym dniem jest coraz trudniejsza?

Kolejny film z serii "Prawdziwe historie" to "Cisza" - historia tragicznej wyprawy w góry uczniów z tyskiego liceum. Pielęgnowanie i rozwijanie pasji staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń. W przypadku licealistów z Tychów, którzy zginęli pod lawiną, zamiłowanie do górskich szczytów stało się jednak tragicznym końcem życiowej drogi…

Następny film z serii to "Laura" o katastrofie w kopalni Halemba. W lutym 2006 roku, cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią uwięziony został górnik, Zbyszek Nowak. W czwartej dobie akcji, kiedy wszyscy tracili nadzieję na jego ocalenie, usłyszano słabe stukanie w rurociąg. " To cud, ten chłop żyje" - powtarzano z niedowierzaniem. Po blisko tygodniowej akcji Zbyszek Nowak został wydobyty na powierzchnię.

Najnowszy z serii film to "Bokser" inspirowany biografią Przemysława Salety. To wielowymiarowa opowieść. Z jednej strony o odwadze, poświeceniu, ambicji, woli walki i dążeniu do zwycięstwa za wszelką cenę. A z drugiej - o najtrudniejszych wyborach życiowych, wobec których zawsze jesteśmy sami. "Bokser" opowiada o człowieku, który w obliczu zagrożenia życia ukochanej córki, odkrywa prawdę o sobie.

Komentarze (0)

"Prawdziwe historie"  

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

"Prawdziwe historie"

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione