Powrót do listy Showbiz

„Nad życie”: Wzruszający film o Agacie Mróz!

Po "Bokserze" (inspirowanym życiem Przemka Salety), czas na kolejny film z cyklu „Prawdziwe Historie”. „Nad życie” opowiada historię Agaty Mróz i już 11 maja trafi do kin!
„Nad życie”: Film, który poruszył Szymona Hołownię
Wideo: ITI Cinema „Nad życie”: Film, który poruszył Szymona Hołownię

Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie.
Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma?

„Nad życie” - od 11 maja w kinach!

Zobacz zwiastun filmu "Nad życie" >>>

Polecamy także:

Jak trudno zagrać „BOKSERA”?

PRAWDZIWE HISTORIE: Szykują się kolejne filmy!

 


Obsada

OLGA BOŁĄDŹ   Agata
MICHAŁ ŻEBROWSKI    Jacek
HANNA KONAROWSKA    Baśka
MAREK KASPRZYK    Trener
ANDRZEJ MASTALERZ                Dr Zarzycki
DANUTA STENKA    Dr Bielecka
MARIA GŁADKOWSKA   Matka Agaty
PRZEMYSŁAW CYPRYAŃSKI  Paweł


Twórcy

Reżyseria Anna Plutecka Mesjasz

Scenariusz Patrycja Nowak, Michał Zasowski

Zdjęcia   Robert Halastra

Montaż   Artur Rosek

Kierownik produkcji  Mariusz Kaleta

Scenografia   Grzegorz Skawiński

Kostiumy   Agata Culak

Charakteryzacja  Monika Chojnacka

Muzyka Mateusz Pospieszalski

Dźwięk Tomasz Sikora

Casting   Gabi von Seltmann, Małgorzata Szywała

Sekretarz   Elżbieta Czaja

Producenci   Krystyna Lasoń, Maciej Znajdek-Znaniewski

Bohaterowie

Agata Mróz – młoda dziewczyna o nieodpartym uroku, wulkan energii. Mimo, że od 17. roku życia choruje na ciężką chorobę szpiku kostnego, została sportsmenką i jako siatkarka reprezentacji Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy. Żyje pełną piersią, jakby każdy dzień miał być ostatnim. Odważna, nie boi się walki o to, czego pragnie.

Jacek Olszewski – przystojny 35-letni architekt, introwertyczny. Skupiony jedynie na pracy, jakby jego prawdziwe życie dopiero miało się zacząć. Nie umie konfrontować się ze swoimi emocjami i lękami. Gdy poznaje Agatę, w jego życiu następuje rewolucja – Jacek nauczy się kochać i być szczęśliwym.


Dr Ewa Bielecka – 50-letnia lekarka, elegancka kobieta o silnej osobowości, charyzmatyczna postać. Poświęca się pracy. Żyje sama, prawie nie ma życia prywatnego. Ma córkę, z którą od lat nie utrzymuje kontaktów. Desperacko angażuje się w walkę o życie Agaty i jej dziecka, stając się jej najbliższą sojuszniczką i przyjaciółką.

Trener Ryszard Duda – 50-kilkuletni trener drużyny „Złotek” - narodowej kadry siatkarek. Silny, zdecydowany mężczyzna, jako trener niekonwencjonalny i wymagający, ale traktuje dziewczyny po ojcowsku. Gdy dowiaduje się o stanie zdrowia Agaty wie, że wbrew niej samej musi usunąć ją z drużyny, żeby ratowała swoje życie.


Obsada


OLGA BOŁĄDŹ
Absolwentka krakowskiej PWST – przebojem zdobyła sympatię polskich widzów. Po rozpoczęciu studiów od razu złożyła podanie o stypendium w Barcelonie. Dopięła swego: przez pół roku uczyła się na Wydziale Ruchu w Institut del Teatro w stolicy Katalonii. Zagrała w przedstawieniu dyplomowym „Dell Arte no es trista”. W renomowanej Stella Adler Academy w Los Angeles uczyła się technik aktorskich jak wcześniej Marlon Brando, Robert De Niro czy Benicio Del Toro, których podziwia. Pierwszą poważną kreację aktorską stworzyła w dramacie Jerzego Stuhra „Korowód” (2007). W filmie i serialu sensacyjnym pt „Skorumpowani” (2008) wcieliła się w zdeterminowaną siostrę, szukającą zemsty za śmierć brata. W 2009 roku wystąpiła w dobrze przyjętym przez krytyków debiucie Jacka Lusińskiego pt. „Piksele”. Widzów kinowych uwiodła rolą kibica drużyny piłkarskiej w „Skrzydlatych świniach” (2010) Anny Kazejak, gdzie zagrała u boku Pawła Małaszyńskiego i Piotra Roguckiego.

W Starym Teatrze w Krakowie zagrała u czeskiego reżysera Petera Zelenki w sztuce „Oczyszczenie”, a także u Mikołaja Grabowskiego w sztuce „Tartuffe” rolę Marianny.


MICHAŁ ŻEBROWSKI

Michał Żebrowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w „Samowolce” Feliksa Falka. Wielką popularność przyniosły mu role w polskich superprodukcjach filmowych z 1999 roku m.in. w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i w „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Efektem była nagroda czytelników miesięcznika FILM w 2000 roku - Złota Kaczka dla najlepszego aktora - za role Tadeusza Soplicy i Jana Skrzetuskiego oraz nominacja do Orła - Polskiej Nagrody Filmowej za rolę u Hoffmana. W 2001 roku Żebrowski wcielił się w Geralta z Rivii, głównego bohatera „Wiedźmina” w reżyserii Marka Brodzkiego. Rola białowłosego zabójcy potworów umocniła jego wizerunek heroicznego bohatera.

W 2003 roku ponownie wystąpił u Jerzego Hoffmana w epickim fresku „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Uznanie przyniosła mu rola w przejmującym filmie Magdaleny Piekorz „Pręgi”, za rolę Wojtka zdobył kolejną Złotą Kaczkę. Ponadto Żebrowski wystąpił w polsko-chińskiej produkcji Jacka Bromskiego „Kochankowie roku tygrysa” (2006) oraz debiutanckim filmie Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył…”. Rok później zagrał w rosyjskiej megaproduckji „1612”. W 2008 roku ponownie zagrał w filmie Magdaleny Piekorz pt. „Senność”, rola przyniosła mu kolejną Złotą Kaczkę. Aktor zagrał także w nowej ekranizacji Janosika w reżyserii duetu Holland/Adamik. Wkrótce zobaczymy go w mrocznym thrillerze pt. „Sęp”, gdzie wystąpił z Anną Przybylską, Danielem Olbrychskim i Pawłem Małaszyńskim.


DANUTA STENKA

Wybitna aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła Studium Aktorskie w Gdańsku. Zadebiutowała na scenie gdańskiego Teatru Wybrzeże, w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla. Po dyplomie pracowała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W 1988 przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, a od 1991 jest związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.
Zyskała niezwykłą popularność dzięki kreacjom w „Bożej podszewce” (1998) i „Ekstradycji III” (1999). Oglądaliśmy ja także w „Cudzie Purymowym" (2000) wyreżyserowanym przez Izabellę Cywińską. W filmie Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości” (2000) Tę rolę oceniono bardzo wysoko, przyznając aktorce dwie nagrody: Złotą Kaczkę i Orła. Wystąpiła w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza (2001). W 2003 r. wcieliła się w postać Judyty w ekranizacji bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi „Nigdy w życiu!”, gdzie partnerował jej Artur Żmijewski. Zagrała w dramacie sensacyjnym „Pitbull” Patryka Vegi (2004), w dramacie „Kochankowie z Marony” Izabelli Cywińskiej (2000), a także w „Bożej podszewce II” (2005) tej samej reżyserki. Wystąpiła również w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj” (2006). Ostatnio widzieliśmy ją w głośnym kryminale Jacka Bromskiego „Uwikłanie” (2011) zrealizowanego na podstawie  bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszowskiego. Kilkakrotnie użyczała swego głosu w dubbingowanych wersjach filmów dla najmłodszych, m.in. w „Iniemamocnych” (2004) oraz w „Opowieściach z Narnii” (2005). W 2003 r. aktorka otrzymała Paszport Polityki.

 Zobacz także oficjalną stronę filmu!

Autor: Karolina Waschto / mat. prasowe / Źródło: ITI Cinema

Komentarze (1)

„Nad życie”: Wzruszający film o Agacie Mróz!  

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
 
Gość214
lol
Gość214 ...lol

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

„Nad życie”: Wzruszający film o Agacie Mróz!

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione