Powrót do listy Showbiz

"Lekarze"

„Lekarze” to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie. Opowiada o losach chirurgów jednego z toruńskich szpitali. Główna bohaterka - Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) jest młodą i ambitną lekarką, stawiającą pierwsze kroki w zawodzie. Jest przekonana, że ma opracowany plan na swoje życie: przyszłość z ukochanym Krzysztofem (Piotr Polk) i wytyczoną ścieżkę kariery. Jednak los szykuje jej niespodziankę.
"Lekarze"
Foto: Lekarze / TVN Lekarze

„Alicja to zwyczajna dziewczyna, która ma niezwyczajną pasję – jest chirurgiem – i uwielbia to co robi” – opowiada o swojej bohaterce Magdalena Różczka. Jest ambitna i wie czego chce od życia. Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż specjalizacyjny z transplantologii, a narzeczony Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość, Alicja robi-nomen omen-chirurgiczne cięcie i rozpoczyna nowy rozdział. Porzuca życie w Warszawie, zrywa z ukochanym i wyjeżdża do Torunia. W miejskim szpitalu „Copernicus” prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) ma szanse na zawodowy rozwój. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji lekarzy - wszyscy na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie jej dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość…

W serialowych „Lekarzy” wcielili się najpopularniejsi aktorzy srebrnego ekranu: Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Katarzyna Bujakiewicz, Olga Bołądź czy Borys Szyc, a gościnnie zagrały takie sławy jak Ignacy Gogolewski czy Daniel Olbrychski.


Twórcom fabuły zależało na autentyczności opowiadanych perypetii stąd w scenariuszu przedstawione zostały prawdziwe przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach.

„Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak 'pootwierani' ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje" - mówi Magdalena Różczka, serialowa doktor Alicja. Przed rozpoczęciem pracy na planie serialu, przygotowywała się do niego, podpatrując i ucząc się od prawdziwych lekarzy - "Jeździłam do szpitala i obserwowałam, jak zachowują się chirurdzy na odprawach, a jak na sali operacyjnej. Spędziłam potem na planie sto dni. Ciągle chodziłam w kitlu i zastanawiałam się jak pomóc. Naprawdę czułam się jak lekarka" - dodaje aktorka.

„Lekarze” to oparty na oryginalnym polskim scenariuszu najnowszy serial realizowany i produkowany przez TVN.Seriale medyczne należą do najpopularniejszych produkcji fabularnych – mówi Dorota Chamczyk producent „Lekarzy”. – „Gatunek ten od wielu sezonów święci triumfy na całym świecie. Każdego sezonu pojawiają się nowe tytuły. Na naszym rynku od 13stu lat nie pojawił się żaden nowy serial medyczny. Przyczyna? To nie tylko popularny gatunek, ale i bardzo trudny i bardzo drogi typ serialu. Jeśli chce się połączyć medyczną wiarygodność z atrakcyjnością fabularnej fikcji szalenie ważne jest doświadczenie i przygotowanie: dokumentacja, tworzenie scenariuszy, konsultacje, preprodukcja, a potem realizacja. Zarówno aktorzy jak i pozostali twórcy, ekipa, nasi medyczni konsultanci byli pełni zaangażowania. Ufam, że temperatura, ciśnienie, bijące dla „Lekarzy” serca i umysły nas wszystkich przeniosły się na ekran i serial nie sprawi widzom zawodu”.


Reżyseria: Filip Zylber, Marcin Wrona, Bartek Konopka, Jacek Filipiak

Obsada: Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Katarzyna Bujakiewicz, Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć, Jacek Koman, Piotr Polk, Olga Bołądź, Borys Szyc

Scenariusz: Justyna Stefaniak, Andrzej Staszczyk, Marek Kreutz, Ewelina Chyrzyńska, Radosław Figura

Zdjęcia: Jan Holoubek, Tomasz Dobrowolski, Maciej Majchrzak

Producent: Dorota Chamczyk

Producent nadzorujący: Dariusz Gąsiorowski

Oglądaj w Player.pl! > > >

Komentarze (8)

"Lekarze"  

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
 
Gość695
Hello, I watched the series "Lekarze" twice in slovak TV - in spring 2015 and autumn 2016. It is excellent series with high quality of acting,camera, music... Really great. You did good job!
Gość695 ...Hello, I watched the series "Lekarze" twice in slovak TV - in spring 2015 and autumn 2016. It is excellent series with high quality of acting,camera, music... Really great. You did good job!

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
Gość974
Celkom slušný seriál, ktorý ma hlavu aj pätu. Palec hore. OK
Gość974 ...Celkom slušný seriál, ktorý ma hlavu aj pätu. Palec hore. OK

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
Gość382
Dnes som pozeral prvý krát.
Gość382 ...Dnes som pozeral prvý krát.

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
Gość103
Kiedy wrócą " Lekarze" ??? Najlepszy polski serial !!!!
Gość103 ...Kiedy wrócą " Lekarze" ??? Najlepszy polski serial !!!!

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
Gość790
Bardzo proszę o tytuł utworu fortepianowego na samym początku każdego odcinka! PLIS!!!
Gość790 ...Bardzo proszę o tytuł utworu fortepianowego na samym początku każdego odcinka! PLIS!!!

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
Gość761
Czyli to koniec, tak?
Gość761 ...Czyli to koniec, tak?

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
wiktoria_wieckowska
Dlaczego usunięto nam stronę LEKARZY?!
wiktoria_wieckowska ...Dlaczego usunięto nam stronę LEKARZY?!

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 
wiktoria_wieckowska
Dlaczego usunięto nam stronę LEKARZY?!
wiktoria_wieckowska ...Dlaczego usunięto nam stronę LEKARZY?!

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

"Lekarze"

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione