Powrót do listy Showbiz

Kontrowersyjne „Bez wstydu”. Zobacz!

„Bez wstydu” – wyreżyserowany przez Filipa Marczewskiego film o grzesznej miłości, z popisowymi rolami Mateusza Kościukiewicza i Agnieszki Grochowskiej, wejdzie na ekrany kin 27 lipca, ale już na przełomie czerwca i lipca będzie reprezentował nasz kraj na festiwalu w Karlowych Warach. Jak myślicie, czy duet Grochowska & Kościukiewicz wypadnie dobrze? Czy, Waszym zdaniem, ta dwójka aktorów pasuje do siebie? Piszcie!
Trailer filmu "Bez wstydu"
Wideo: Kino Świat Trailer filmu "Bez wstydu"

Film nominowanego do studenckiego Oscara Filipa Marczewskiego będzie pokazywana w sekcji East of the West, obejmującej debiuty i drugie filmy zrealizowane przez reżyserów z Europy Środkowej i Wschodniej.


Zobaczcie ZWIASTUN i GALERIĘ ZDJĘĆ z filmu A już jutro w KULTURZE tvn.pl 4 SCENY z filmu. Zaglądajcie koniecznie!

O FILMIE

Pierwszy taki film o grzesznej miłości w Polsce! Erotyczna fascynacja i zakazane uczucie…

Główni bohaterowie „Bez wstydu" - Tadek (Mateusz Kościukiewicz) i Anka (Agnieszka Grochowska) - to rodzeństwo połączone intensywnym uczuciem, przekraczającym granice kulturowego tabu. Po powrocie do rodzinnego miasteczka Tadek odkrywa, że jego siostra Anka związana jest z żonatym mężczyzną, powszechnie szanowanym biznesmenem z politycznymi ambicjami (Maciej Marczewski, znany z przebojów Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański” i „Kołysanka”). Zazdrość Tadka przeradza się w obsesję i erotyczną fascynację wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy. Wiedziony szaleńczym uczuciem zrobi wszystko, by skompromitować kochanka siostry, wdając się przy tym w rozmaite lokalne konflikty. Nie zauważa, że sam jest obiektem westchnień miejscowej piękności Irminy (debiutująca w fabule, charyzmatyczna Anna Próchniak), która gotowa jest dla niego zerwać narzucone jej przez rodzinę zaręczyny.

„Bez wstydu" opowiada o uczuciu niemożliwym i zakazanym, erotycznej fascynacji między bratem a siostrą, trudnym dojrzewaniu i poszukiwaniu miłości. Pierwszy raz w polskim kinie temat miłości między bratem a siostrą został poruszony z taką siłą i wizualną odwagą.

Gwiazdami miłosnego dramatu są Agnieszka Grochowska, ostatnio oglądana w nominowanym do Oscara dziele Agnieszki Holland „W ciemności” (za który otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki 37. Gdynia Film Festival), a niebawem w roli Danuty Wałęsy w filmie „Wałęsa” Andrzeja Wajdy, oraz czołowy buntownik polskiego kina Mateusz Kościukiewicz. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej za pamiętną rolę we „Wszystko, co kocham”, nagrodzony także na Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach za kreację w „Matce Teresie od kotów”, nieszablonowo pogłębia postać gniewnego outsidera, który za sprawą fatalnego zauroczenia odważnie wkracza w dorosłe życie.

Film jest fabularnym debiutem autora krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, wielokrotnie nagradzanych na festiwalach na całym świecie - w 2006 roku Filip Marczewski otrzymał nominację do studenckiego Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny za film „Melodramat”. Twórcą scenariusza jest Grzegorz Łoszewski, zdobywca prestiżowej nagrody "Hartley Merill Award", autor scenariusza "Komornika" (reż. Feliks Falk), za który otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Bez wstydu” znalazł się w prestiżowym konkursie głównym 37. Gdynia Film Festival oraz konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Był także prezentowany podczas festiwalu Off Plus Camera 2012.

Autor: Karolina Waschto / Źródło: mat. prasowe

Komentarze (0)

 

Dodaj komentarz do artykułu

 
x

Udostępnij ten komentarz w:

Dodaj komentarz

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
...

Udostępnij ten komentarz w:

publikuj

 

Tyle osób ocenia ten komentarz pozytywnie

Tyle osób ocenia ten komentarz negatywnie

Ostatnio ocenili:

wypowiedźwypowiedzi na forum
negatywnanegatywnenegatywnych
pozytywnapozytywnepozytywnych

Zgłoś naruszenie zasad forum

Dziękujemy,
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte do moderatora.

Zasady moderacji forum TVN
Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione