O nas

Rada nadzorcza

PL EN
Powrót do
O Nas

Kenneth W. Lowe

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Ken Lowe jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Scripps Networks Interactive, wiodącego dostawcy mediów lifestylowych na świecie. Wcześniej, w latach 2000–2008, pełnił funkcje Prezesa i Dyrektora Generalnego w E.W. Scripps Company.

Przed 2000 r. Ken Lowe pełnił funkcje Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Dyrektora Generalnego spółki Scripps Networks z siedzibą w Knoxville. W 1994 r. założył i wprowadził na rynek HGTV; nadzorował przejęcie i przekształcenie Food Network w kanał, który stał się prawdziwą ikoną popkultury w USA; kierował też wprowadzeniem na rynek DIY Network i Cooking Channel, a także przejęciem Travel Channel w 2009 r. i kanału Great American Country w 2004 r. Od 2009 r. odpowiada za ekspansję spółki jako globalnego gracza medialnego.

Ken Lowe zaczął pracować w Scripps w 1980 r. jako Dyrektor Generalny ds. działalności radiowej tej spółki. W 1988 r. został Wiceprezesem ds. Programowych, Promocji i Marketingu dziewięciu stacji telewizyjnych powiązanych ze spółką.

Karierę w radiu rozpoczął w 1969 r. w Southern Broadcasting i kontynuował ją pod koniec lat 70. na różnych stanowiskach kierowniczych w radiu i telewizji w Harte-Hanks Broadcasting.

Ken Lowe jest członkiem Rady Dyrektorów National Cable & Telecommunications Association, The Paley Center for Media oraz The Cable Center. W przeszłości był też członkiem Cincinnati Business Committee oraz Cincinnati Center City Development Corporation. Uzyskał tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie radia, telewizji i kina na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill.

Wojciech Kostrzewa

Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Członek Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń oraz Komitetu Audytu i Transakcji

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech. W latach 1988- 1991 był pracownikiem naukowym Instytutu Gospodarki Światowej w Kilonii. W okresie 1989-1991 pełnił funkcję Doradcy Ministra Finansów, prof. Leszka Balcerowicza.

W latach 1990-1995 był Prezesem Polskiego Banku Rozwoju S.A. Od 1996 do 1998 był Wiceprezesem Zarządu BRE Bank S.A, a następnie, od maja 1998 do listopada 2004 - Prezesem Zarządu. Od stycznia 2002 do listopada 2004 pełnił funkcje Członka Zarządu regionalnego Commerzbank AG i odpowiadał za całość operacji Commerzbanku na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Od 1999 związany z Grupą ITI jako członek Rady Dyrektorów, od stycznia 2005 pełni funkcję jej Prezesa i Dyrektora Generalnego. Od 2005 roku zasiada w Radzie Nadzorczej TVN S.A., w latach 2007 – 2015 pełnił funkcję Przewodniczącego, a od 1 lipca 2015 r. pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVN S.A.

W czerwcu 2012 został powołany do Rady Nadzorczej szwajcarskiej Grupy Stadler Rail, wiodącego europejskiego producenta pojazdów szynowych. Wojciech Kostrzewa jest od 1995 roku członkiem a od 2015 roku Wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. W okresie 2004-2007 był Prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej. Od roku 2007 jest Wiceprezesem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jest także członkiem rad nadzorczych firm krajowych i zagranicznych.

Cynthia L. Gibson

Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń

Cynthia Gibson pełni funkcję Wiceprezes i Dyrektor ds. Prawnych w Scripps Networks Interactive, wiodącego producenta treści o wysokim profilu dla różnorodnych platform mediów lifestylowych - takich jak telewizja oraz wydawnictwa cyfrowe i mobilne - właściciela uznanych marek, m.in.: Food Network, HGTV, Travel Channel, Cooking Channel, DIY Network, Fine Living Italy oraz Asian Food Channel. W tej roli Cynthia Gibson zarządza działami: prawnym ds. globalnej działalności firmy, relacji z organami rządowymi, stosunków zewnętrznych oraz audytu wewnętrznego, wraz z podległymi jej pracownikami w Knoxville, Nowym Jorku, Chevy Chase, Cincinnati, Londynie i Singapurze.

Gibson została uznana za jedną z „Najbardziej Wpływowych Kobiet Telewizji Kablowej” według wydawnictwa Cablefax. Brała udział w „Women in Cable Telecommunications Senior Executive Summit” na Stanford University Graduate School of Business, oraz w “Cable Executive Management Program” na Harvard Business School. Prowadząc prywatną praktykę znalazła się wśród "Najlepszych Prawników w Ameryce" jako jedna z „50 Najlepszych Kobiet Prawników w Ohio” i „25 Najlepszych Kobiet Prawników w Cincinnati”.

Lori A. Hickok

Członek Rady Nadzorczej, Członek Komitetu Audytu i Transakcji

Lori A. Hickok jest Dyrektorem Zarządzającym ds. Finansowych w Scripps Networks Interactive. Lori nadzoruje globalne działania finansowo-księgowe Scripps, w tym odpowiada za sprawozdania, kwestie podatkowo-skarbowe, zarządzanie ryzykiem oraz planowanie i analizy. Wcześniej pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych oraz od 2002 roku była Wiceprezesem i Głównym Kontrolerem w E.W. Scripps Company.

Lori Hickok jest związana ze Scripps Networks Interactive od 1988 roku, kiedy to została zatrudniona jaka analityk finansowych w dziale finansów korporacyjnych. Obejmowała stanowiska: Głównego Analityka ds. Rozwoju Korporacyjnego, Kontrolera Operacji ds. Nowych Mediów oraz Kontrolera w pionie telewizji kablowej. Pion ten w 1996 połączył się z Comcast Corporation.

Po fuzji Hickok opuściła firmę i przez dwa lata pracowała jako Wiceprezes ds. Finansowych w Paramouth Kings Island w Cincinnati. W 1985 roku rozpoczęła pracę jako biegły rewident w firmie księgowej Ernst & Whinney.

Hickok ukończyła studia na Uniwersytecie Miami w Oxfordzie (w stanie Ohio) z tytułem licencjata w dziedzinie biznesu, na kierunku rachunkowość i finanse. Ponadto jest absolwentem programu Cable Telecommunications Association for Marketers’ Executive Management oraz Scripps Leadership Institute. W 2012 roku amerykańska fundacja  Alliance for Women in Media przyznała jej nagrodę „Women in Numbers”.

Simone Nardi

Członek Rady Nadzorczej, Przewodniczący Komitetu Audytu i Transakcji

Simone Nardi pełni rolę  Dyrektora Zarządzającego ds. Finansów i Operacji Międzynarodowych Scripps Networks Interactive, czołowego  producenta treści telewizyjnych o tematyce lifestylowej na całym świecie.

Przewodzi międzynarodowym zespołom z siedzibą w Nowym Jorku i Knoxville, nadzoruje finanse, licencjonowanie programów i treści oraz strategię marki. Dodatkowo pełni funkcję głównego łącznika we wszystkich międzynarodowych projektach technicznych oraz IT. Nardi zasiada w Radzie Dyrektorów UKTV, wspólnego przedsięwzięcia z BBC Worldwide oraz prowadzi wspólne przedsięwzięcie Scripps Networks z Shaw Communications w Kanadzie.

Przed dołączeniem do Scripps Networks, Nardi pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Finansowego kanałów międzynarodowych oraz  produkcji telewizyjnej w NBC Universal gdzie wspierał budowę oraz rozwijał międzynarodową produkcję telewizyjną dla NBCU. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Finansowego działu rozwoju biznesu NBC Universal w Nowym Jorku, gdzie odegrał wiodącą rolę w uruchomieniu Hulu.com.

W 1998 Nardi dołączył do General Electric we Włoszech, będącej częścią GE Industrial Systems. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył GE Financial Management Program. W 2001 roku dołączył do programu liderów GE Corporate Audit Staff, gdzie przeszedł do rangi starszego menedżera audytu i prowadził kilka projektów w ramach wszystkich oddziałów GE w USA, Europie, Azji i Australii.

Nardi uzyskał tytuł licencjata z najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie Ekonomii i Administracji na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie, we Włoszech.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione