TVN

TVN

TVN to polska wiodąca, komercyjna, bezpłatna stacja telewizyjna, znana z wysokiej jakości programów rozrywkowych oraz wiarygodnego i solidnego dziennikarstwa.

Kanał TVN został uruchomiony w październiku 1997 roku. Obecnie jest uznawany za jedną z najdynamiczniej rozwijających się stacji telewizyjnych w Europie oraz jeden z kanałów, który w największym stopniu przyczynił się do rozwoju wolnych mediów oraz rozwoju technologicznego i profesjonalizacji dziennikarstwa w Polsce. W 2014 w raporcie Instytutu Monitorowania Mediów kanał TVN uzyskał pozycję drugiej najbardziej opiniotwórczej stacji TV w Polsce w okresie ostatniej dekady, zaraz po TVN24 – pierwszej całodobowej stacji informacyjnej należącej do TVN.

Oferta programowa TVN jest skierowana przede wszystkim do widzów w wieku 16 – 49 lat mieszkających w dużych miastach. Obejmuje produkcje własne TVN, w tym cieszące się ogromną popularnością światowe formaty rozrywkowe oparte na licencjach (np. „Kuchenne rewolucje”, „Mam talent!”, „MasterChef”, „MasterChef Junior”, „X Factor”, „Top Model”, „Project Runway”, „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”), liczne programy autorskie (jedyny w Polsce codzienny talk show „Rozmowy w toku”, „Kuba Wojewódzki”, program interwencyjny „Uwaga!”, pasmo telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry TVN”), największe hity filmowe i seriale telewizyjne („Na Wspólnej”, „Szpital, „Ukryta prawda”, „Szkoła”), oraz produkcje zagraniczne. Do flagowych pozycji programowych kanału należy również wieczorne wydanie codziennego serwisu informacyjnego „Fakty TVN”.

Dzięki uniwersalnej ofercie i niezwykle popularnym formatom stacja systematycznie zajmuje pozycję lidera w najbardziej pożądanej przez reklamodawców docelowej grupie widzów 16 - 49 oraz w widowni wielkomiejskiej. Ogromną popularność zawdzięcza także niezwykle lubianym gwiazdom i wyrazistym osobowościom, od lat kojarzonym z telewizją TVN. Należą do nich m.in. Magda Gessler, Kinga Rusin, Magda Mołek, Ewa Drzyzga, Małgorzata Rozenek, Agnieszka Szulim, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Kuba Wojewódzki, Marcin Meller, Olivier Janiak.

Dostęp do informacji o ulubionych serialach, programach i gwiazdach TVN, a także newsy show-biznesowe z modą, urodą, kinem i rozrywką zapewnia portal tvn.pl.

Copyright © 1997-2017 Korzystanie z materiałów redakcyjnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wymaga wcześniejszej zgody TVN S.A./ TVN Media Sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w programach oraz na stronach internetowych TVN S.A. / TVN Media Sp. z o.o. jest zabronione